Ważne zasady walki z wirusami i bakteriami

Jak bardzo byśmy nie kochali naszego kota, jak czysty i zadbany by nie był nasz dom – posiadanie kota jako zwierzęcia domowego wymaga zmierzenia się z zagadnieniem utrzymania higieny. Ponieważ koty, jak i wszystkie inne stworzenia, mogą być nosicielami niektórych chorób. 

Spośród groźnych chorób, które mogą przenosić koty (choć tylko te wychodzące), najbardziej znana jest toksoplazmoza. Zwłaszcza w przypadku kobiet w ciąży może być ona groźna dla dziecka. O ile jednak wcześniej radzono przyszłym matkom, by w okresie ciąży zrezygnowały z posiadania kota, teraz uznaje się, że przy utrzymaniu właściwej higieny nie jest to konieczne.

Jednak fakt pozostaje faktem – wiele różnych zarazków, których pojawienie się może wynikać z posiadania kota, może wywołać groźne choroby u ludzi.

Cat’s Best likwiduje bakterie i zapachy

W naturalny sposób kocia kuweta (oprócz misek na karmę) – jest podstawowym źródłem powstawania i rozprzestrzeniania się bakterii i wirusów. Bakterie potrzebują bowiem do rozwoju temperatury pomiędzy +10 a +30 stopni oraz wilgoci. Dlaczego więc przy wyborze kociego żwirku nie zwrócić uwagi na to, by jak najlepiej wiązał wilgoć? 

Cat’s Best, NATURALNA PUŁAPKA na ZAPACHY i BAKTERIE, służy właśnie do tego. Składa się wyłącznie z naturalnych włókien roślinnych, bez żadnych chemicznych dodatków. Są one przetwarzane mechanicznie w wyjątkowym procesie – TECHNOLOGII WŁÓKIEN700 ROŚLINNYCH JRS. Dzięki temu mikroskopijne fibryle włókien mogą w optymalny sposób nasiąkać wodą i wiązać ją trwale wewnątrz. W ten sposób powstaje naturalna bariera dla nieprzyjemnych zapachów i przede wszystkim dla zarazków. Wystarczy już tylko regularne opróżnianie kociej toalety.

Także w innych wymiarach Cat’s Best czyni życie o wiele wygodniejszym. Wystarczy powiedzieć, że Cat’s Best waży o wiele mniej niż zwykły koci żwirek (2/3 mniej). Cat’s Best jest o wiele bardziej oszczędny ponieważ odchody, które doskonale się zbrylają, można bez problemu i bez żadnych pozostałości wyjąć odpowiednią łopatką i po prostu spłukać w toalecie.* Nie ma potrzeby wyrzucania pozostającego w kuwecie żwirku. Ten wystarczy wymienić w całości tylko raz na 4-6 tygodni. W ten sposób kocia toaleta przez długi czas pozostanie naturalnie czysta, a ryzyko inwazji bakterii, przynajmniej z tego źródła, zostaje zażegnane.

* prosimy pamiętać o miejscowych przepisach dotyczących utylizacji odpadów!

Przydatne wskazówki dotyczące zwalczania wirusów i bakterii w domu z kotem

Zasada ogólna:

W miarę możliwości koty nie powinny przebywać w kuchni i w sypialni. Chętnie wykorzystują bowiem okazję, by dokładnie zbadać i zagarnąć dla siebie wszystkie zakątki!


Kocia toaleta:

  • Stosuj żwirek roślinny (polecamy zwłaszcza CAT’S BEST EcoPlus z NATURALNĄ PUŁAPKĄ na ZAPACHY i BAKTERIE)
  • W miarę możliwości usuwaj nieczystości od razu po ich powstaniu
  • Podczas mycia kuwety zawsze używaj rękawiczek jednorazowych
  • Każdy kot powinien mieć własną kuwetę
  • Kobiety w ciąży powinny pozostawić czyszczenie kuwety komuś innemu 


Miska na karmę:

  • Codziennie w całości wymieniaj karmę, a miskę po użyciu należy wygotować