Infolinia +48 22 608-51-09

Jesteśmy do Państwa dyspozycji
od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:30 do 16:30.

Masz pytanie? Kliknij tutaj, aby uzyskać odpowiedzi!

Zgłoszenie

Podobnie jak miska na karmę, kuweta jest podstawowym wyposażeniem każdego właściciela kota. Praktyczna zasada brzmi – co najmniej jedna kuweta na każdego kota w domu.

Nawiasem mówiąc, dotyczy to również sytuacji, gdy Twój kot należy do tzw.: „wolno żyjących”, czyli przebywa częściej na zewnątrz i tam zazwyczaj załatwia swoje interesy. Kiedy wróci chce również znaleźć spokojne miejsce w domu.

Idealna kuweta dla kota wykonana jest z wysokiej jakości, łatwego w czyszczeniu i recyklingu tworzywa sztucznego. Musi oferować wystarczająco dużo miejsca, ponieważ koty lubią się obracać i często załątwiają się w różnych miejscach kuwety.

Kocięta potrzebują specjalnej kuwety, która jest mniejsza, z niższą obręczą i ma ułatwione wejście.

Kuwetę należy wymienić najpóźniej po dwóch latach użytkowania ponieważ zarysowania mogą spowodować pęknięcia plastiku, w których z czasem mogą się gromadzić odpady.

Z pokrywą czy bez – to z pewnością kwestia gustu. Jednak wiele kotów nie lubi toalet z pokrywą. Innych kotów nie obchodzi, czy pokrywa znajduje się nad misą. W każdym razie decydującym czynnikiem jest przestrzeń, która musi być wystarczająca.

Twój kot chce mieć możliwość obracania się, być może wybierania kątów dla dużego i małego biznesu jaki sprowadza go do kuwety. Idealnie byłoby gdyby otwarta kuweta miała krawędź zakrzywioną do wewnątrz. W ten sposób prawie nic nie wydostaje się na zewnątrz. Jeśli granulki żwirku są wynoszone rzed kuwetą można położyć specjalną matę, a w pobliżu umieścić mały odkurzacz ręczny na baterie.

Kuweta powinna być łatwa do znalezienia dla Twojego kota. Musi mieć możliwość wygodnego wchodzenia i wychodzenia z kuwety. Pamiętaj, że małe i stare koty nie powinny wchodzić po schodach, aby znaleźć swoje zaciszne miejsce z kuwetą. Przede wszystkim miejsce powinno uwzględniać naturalną potrzebę dyskrecji i ciszy dlatego miejsce pod oknem nie jest korzystne. Unikaj także miejsc obok jedzenia lub w środowisku, w którym można spodziewać się nagłych zakłóceń i hałasu (na przykład za drzwiami lub obok pralki i suszarki).

Najlepszym sposobem czyszczenia kuwety jest gorąca woda i neutralny środek czyszczący. Chemiczne zapachy zniechęcają koty do korzystania z toalety. Dlatego lepiej unikać octu, środków dezynfekujących lub czyszczących zawierających amoniak.

Następnie ponownie napełnij oczyszczoną kuwetę do wysokości 7 cm ściółką Cat’s Best. Jeśli regularnie usuwasz grudki i stałe odchody i zastępujesz je świeżą ściółką, możesz zaoszczędzić sobie cotygodniowego czyszczenia. Podstawowe wypełnienie żwirku Cat’s Best wystarcza na 7 tygodni.

Aby łatwo usunąć grudki, najlepiej użyć łopatki o rozstawie oczek od 7 do 9 mm. Utkną na łopatce tylko zabrudzone grudki – czysta ściółka trafia z powrotem do kuwety!

Ponieważ zapachy są wywoływane przez bakterie, gdy mają dostęp do wystarczającej ilości wilgoci, najlepszym sposobem zwalczania obu jest usunięcie z nich wilgoci.

Cat’s Best w naturalny sposób aktywnie zwalcza nieprzyjemne zapachy ponieważ znakomicie pochłania wilgoć .

Dzięki udoskonalonym technologicznie aktywnym włóknom drzewnym Cat’s Best gwarantuje, że zapachy nie mają szans – błyskawicznie wchłania wilgoć i trwale ją zatrzymuje. Bez wilgoci, bez bakterii, a zatem bez nieprzyjemnych zapachów!

Kuweta Cat’s Best powinna być wypełniona do wysokości co najmniej 5-7 cm.

Regularnie usuwaj grudki i stałe odchody. Do łatwego usuwania grudek idealna jest specjalna łopatka Cat’s Best Special Scoop.

Cat’s Best można przywrócić po użyciu do naturalnego cyklu obiegu materiałowego na kilka sposobów. W sposób przyjazny dla środowiska, oszczędny i bezwonny. Jeśli pozwalają na to lokalne przepisy, pojedyncze grudki, które powstają po wyjściu kota z kuwety można wyrzucić do toalety domowej – w kontakcie z wodą natychmiast się rozpuszczają dzięki czemu toaleta pozostanie drożna. Żwirek Cat’s Best można także wyrzucić do pojemnika na odpady organiczne lub kompostować.

Małe ilości, takie jak dzienne grudki, można wyrzucić bezpośrednio i wygodnie do toalety domowej, ponieważ żwirek całkowicie rozpuszcza się w wodzie. Usuwanie ścieków jest regulowane na poziomie gminnym. Dlatego ważne jest, aby przestrzegać lokalnych przepisów dotyczących usuwania odpadów.

Tak i to jak! Ponieważ Cat’s Best nie tylko zapewnia odpowiednią gatunkowo i komfortową czystość w kuwecie dzięki czemu przyczynia się do dobrego samopoczucia ludzi i zwierząt.

Nie. Koty – niezależnie od rasy – są indywidualistami i mają bardzo różne potrzeby, jeśli chodzi o żwirek. Kot, który nie lubi swojego żwirku, zwykle pokazuje to dość wyraźnie …

Cat’s Best Universal został opracowany specjalnie dla małych zwierząt. To optymalne rozwiązanie zwłaszcza kiedy w gospodarstwie domowym trzeba opiekować się kilkoma różnymi zwierzętami, takimi jak koty, gryzonie i ptaki. Cat’s Best Universal jest idealny do codziennego czyszczenia. Może być stosowany jako ściółka podstawowa/jedyna lub w połączeniu z innymi podłożami. Wypróbowany i przetestowany jako dodatkowa ściółka do szczególnie wilgotnych obszarów, np. wokół poideł.

Cat’s Best Smart Pellets to pierwszy żwirek w postaci zbrylających się mini granulek. Specjalny kształt granulek ogranicza przywieranie do sierści i łap, co ogranicza wynoszenie żwirku z kuwety.

Nieczystość i znaczenie terenu przez kota mogą mieć wiele przyczyn:

Czy żwirek jest zbyt szorstki dla wrażliwych łap? A może kuweta jest za mała lub źle umieszczona? Czy zwierzę ma problemy zdrowotne lub jest zestresowane przez zmienioną sytuację? Istnieje cały szereg możliwości, aby się tego dowiedzieć i sprawdzić.

Cat’s Best jest bezpieczny do spożycia, ponieważ jest to organiczny żwirek pochodzenia roślinnego, który jest łatwo przyswajalny.

W przypadku kociąt i kotów z problemami zdrowotnymi, należy zaoferować niezbrylającą się odmianę, taką jak Cat’s Best Comfort, aby zapewnić bezpieczeństwo.

Młode, niedoświadczone koty mogą połykać pojedyncze granulki, które mogą zbijać się w przewodzie pokarmowym , co może prowadzić prowadzi do zaparć i kłopotów z wypróżnianiem.

Cat’s Best to najpopularniejszy na świecie żwirek dla kotów wykonany z surowców pochodzenia roślinnego. W ponad 65 krajach miłośnicy kotów potwierdzają innowacyjność żwirku Cat’s Best, który łączy w sobie naturę i technologię.

Tutaj znajdziesz sklepy, które mają w swojej ofercie Cat’s Best.

Jeśli Cat’s Best przechowujesz w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej, w szczelnie zamkniętym opakowaniu, żwirek dla kota pozostaje w pełni funkcjonalny i może być używany przez czas nieokreślony.

Funkcjonalność

Cat’s Best Original: naturalnie i aktywnie zwalcza nieprzyjemne zapachy. Dawniej Cat’s Best Eco Plus.

Cat’s Best Smart Pellets: zatrzymuje wynoszenie na zewnątrz kuwety. Dawniej Cat’s Best NatureGold.

Cat’s Best Sensitive: zapewnia naturalną higienę antybakteryjną. Dawniej Cat’s Best GreenPower.

Cat’s Best Comfort: idealny dla młodych kotów.

Cat’s Best Universal: szczególnie dla małych zwierząt

Cat’s Best jest w 100% naturalny, bez dodatków chemicznych, całkowicie biodegradowalny i całkowicie zrównoważony ekologicznie.

Składniki

Czysto roślinny żwirek dla kotów jest wykonany z surowca wtórnego z drewna posiadającego certyfikat PEFC – żadne drzewa nie są ścięte dla Cat’s Best!

To, co rodzina Rettenmaier rozpoczęła w 1878 roku w Rosenberg w Szwabii, wraz z nabyciem tartaku, jest obecnie globalną grupą firm z 31 zakładami produkcyjnymi na całym świecie (z których 9 specjalizuje się wyłącznie w żwirku dla kotów), 26 krajowymi strukturami sprzedaży i rozbudowanym zapleczem z zakresów: technologii, logistyki i sieci usług.

PEFC to skrót od „Program zatwierdzania systemów certyfikacji lasów”. Certyfikat ten gwarantuje, że oznaczone nim produkty pochodzą ze zrównoważonej uprawy drzew. Cat’s Best jest wytwarzany wyłącznie z wtórnych surowców drzewnych z certyfikatem PEFC.

Od 2015 roku konsumenci końcowi mają dostęp do nowej międzynarodowej bazy danych online PEFC, w której mogą sprawdzić aktualny status certyfikacji wszystkich operacji kontroli pochodzenia produktu posiadających certyfikat PEFC na całym świecie.

 • Skuteczne zatrzymywanie cieczy i kontrola zapachu naturalnymi środkami.
 • Bardzo niska waga transportowa
 • Ulegają biodegradacji
 • Posiadają naturalny, przyjemny zapach drewna – bez perfumowania
 • Zrównoważone pozyskiwanie surowców – certyfikat PEFC
 • W przeciwieństwie do żwirku mineralnego, który jest wydobywany w kopalniach odkrywkowych, żwirek dla kotów pochodzenia roślinnego nie niszczy krajobrazów.
 • Ponadto w przypadku żwirku roślinnego nie ma odpadów, które trzeba wyrzucać na wysypiska, jak w przypadku żwirku mineralnego np.: ponad 400 000 ton rocznie w samych Niemczech.

Cat’s Best Comfort (patrz wyżej).

Szczególnie młode, niedoświadczone koty mogą połykać pojedyncze granulki, które następnie zbierają się w przewodzie pokarmowym i mogą prowadzić do zaparć. Dlatego zalecamy, aby kocięta i młode koty zaczęły od nie brylającego się żwirku Cat’s Best Comfort, a następnie, w późniejszym etapiezostały przestawione na Cat’s Best Original.

U kotów doznania węchowe są bezpośrednio przekładane na emocje poprzez tak zwany organ Jakobsona; dlatego też reagują na nieprzyjemne zapachy bardziej bezpośrednio i niepokojąco od ludzi. Żwirek dla kotów na bazie roślin Cat’s Best pachnie naturalnie świeżo jak drewno i jest wyjątkowo miękki – jest więc również przyjemny dla wrażliwych łap.

Cat’s Best Sensitive rozwija swoje działanie przeciwbakteryjne w naturalny sposób dzięki antybakteryjnemu składnikowi aktywnemu pochodzącemu z natury, który jest dodawany do żwirkui przez zielone koraliki.

Czysto roślinny żwirek dla kota wykorzystuje rafinowane technologicznie aktywne włókna drzewne, które natychmiast pochłaniają wilgoć i zapachy i zamykają je głęboko wewnątrz..

  Formularz kontaktowy

  Tytuł*

  Ochrona danych